FacebookПідписатися на RSS

Проща до Зарваниці

/Files/images/P9240276.JPG
Організатор:
Байковецька ЗОШ І-ІІ ст.
Дата початку:
24.09
Дата завершення:
03.10
Час початку:
10:00
Час завершення:
16:00
Місце проведення заходу:
Зарваниця
Опис:

24 вересня 2016 року педагогічний колектив Байковецької сільської ради прийняли активну участь у шостій щорічній прощі освітян. Паломництво розпочалося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Владика Теодор (Мартинюк), Єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський УГКЦ.

У своїй проповіді Владика Теодор звернув увагу на значення Божої мудрості у праці педагога (1 Кр. 2, 6–9). «Саме педагогам Господь призначив Божу мудрість. Шлях до неї – простий і доступний кожному. Це щоденна щира молитва: молитва-подяка, молитва-прохання про благословення на сьогоднішній день, молитва за своїх учнів. Слово вчителя, як педагогічний інструмент має велику силу, адже проникає не тільки до розуму дитини, а й до серця. Це зерно, яке з часом проросте і дасть свій плід». Тому Владика також заохочував присутніх молитися і про мудрість слова, що є першою ознакою Божої мудрості.

Приємною несподіванкою для прочан став лист-вітання Міністра освіти і науки України п. Лілії Гриневич. «Україна історично є частиною європейського християнського простору, тому реформування освіти вимагає приділити більшу увагу етично-моральним цінностям, - йшлося у привітанні.- Педагогу необхідно піклуватися про свій духовний світ, щоб кожного дня йти до дітей оновленими». Відтак Міністр побажала педагогам, щоб Бог на їхньому складному шляху служіння захистив їх від професійного вигорання, зміцнив сили, обдарував натхненням і невичерпним джерелом любові до дітей.

Після Богослужіння урочиста процесія вирушила до чудотворного джерела, де було освячено воду. Також освітяни взяли участь у Панахиді за героями Небесної Сотні та загиблими у війні на Сході України.

Прощу продовжила зустріч Владики Теодора з педагогами, на якій Єпископ поглибив тему Божої мудрості, розкрив сутність освіти, як Божого світла, наголосив на визначальній ролі молитви та Святих Тайн: Покаяння та Євхаристії на шляху до осягнення Божої мудрості, поділився особистим педагогічним досвідом і висловив велику вдячність вчителям за їхню жертовну працю.

Завершилося паломництво Хресною дорогою та молитвою перед Завраницькою чудотворною іконою у церкві Пресвятої Трійці.